RadioSAR - Studencka Agencja Radiowa Strona Główna RadioSAR - Studencka Agencja Radiowa
www.RadioSAR.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Słuchowisko. Piszesz? Napisz :)
Autor Wiadomość
Mleczko 
panna emocjonalna

Wiek: 39
Dołączyła: 03 Kwi 2006
Posty: 46
Wysłany: Pią Kwi 28, 2006 7:40 pm   Słuchowisko. Piszesz? Napisz :)

Macie szanse wykazać się talentem a ktoś inny zajmie się resztą ;)
Co do tekstów. Co tydzień bierzemy na warsztat jakąś bajkę i przerabiamy ją na nasze, studenckie realia. Takie coś potencjalnemu autorowi zajmie znacznie mniej czasu niż tworzenie od podstaw. I o to chodzi. Nie trzeba pisać ( wręcz jest to zbędne) dokładnych scenariuszy. Wystarczy taki szkielet historii. Od czego wychodzimy, do czego dochodzimy, co jest po drodze. Jakieś zdania. Miejsca. Wasza sprawa (drogi autorze) jak to ujmiecie. Ma być jasne co się ma stać i ma być śmiesznie. Podstawowe warunki. Jest jeszcze jeden taki.. ale malutki jest (nie ma co się nim przejmować) :) Ma to trwać od 15 do 30 minut.
Możecie się na czymś wzorować, cytować, ale gotowych tekstów używać nam nie wolno. Na przykład jeden odcinek będzie o Czerwonym Kapturku idącym na imprezę (Wilk = Dres, Gajowy = Ochroniarz, Babcia? Niech będzie, że barmanka), albo bajka o Kopciuszku (niby to Książę szuka jedynej stopy, na którą tylko pasuje jego but ;) ), która faktycznie okazuje się być pieprzną bajką dla dorosłych.
Gotowe projekty przysyłajcie na adres agata_mik@poczta.onet.pl
_________________
Emocjonalia - emocjonalne podejscie do muzyki
 
 
     
emila 


Wiek: 42
Dołączyła: 21 Maj 2005
Posty: 573
Skąd: Lębork
Wysłany: Sro Lut 21, 2007 10:35 pm   

co własciwie stało sie z tą inicjatywą?ktoś coś Ci przesłal Agata?Bo to fajne by było :grin:
_________________
Nie pocieraj lampy,jesli nie chcesz,zeby wyszedl dżin
 
 
     
Krzycki 
Prezenter/Poeta


Wiek: 39
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 329
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro Lut 21, 2007 11:07 pm   

Ja wczoraj dobry film oglądałem w telewizji - "Pif Paf, jesteś trup". Film stworzony na podstawie scenariusza do sztuki traktującej o przemocy w szkołach. Skrypt jest do pobrania ze strony www.bangbangyouredead.com Jeżeli chodzi o prawa autorskie, to nie ma problemu z wystawieniem tej sztuki w szkołach, teatrach itd. więc pewnie ze słuchowiskiem nie byłoby problemu.

Jeżeli zainteresowałby was ten temat, to mogę przetłumaczyć tekst. Chyba, że macie gdzieś wtyki, bo przeczytałem gdzieś w internecie, że prztłumaczył to już Zbigniew Hołdys.

Jeżeli nie, to ujmijcie mnie w castingu do jakiegoś innego słuchowiska również. ;p

Pozdrawiam
Krzycki
_________________
www.krzysztofborzycki.art.pl
 
 
     
Bonk 
Kataryna

Wiek: 38
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 340
Skąd: Ustka/Gdańsk
Wysłany: Czw Lut 22, 2007 12:30 am   

Zajebisty pomysł, ale nie do końca skleiłem o co chodzi tak naprawdę ;) Chodzi o to, że to jest opowieść odgrywana na role?
 
 
     
Krzycki 
Prezenter/Poeta


Wiek: 39
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 329
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw Lut 22, 2007 1:21 pm   

No jest to sztuka teatralna, ale po przeczytaniu jej myślę, że można ją zrobić w formie słuchowiska radiowego. Sztuka jest na 11 aktorów (6 bardziej zaangażownych i 5 chór).

Pozdrawiam
Krzycki
_________________
www.krzysztofborzycki.art.pl
 
 
     
Mleczko 
panna emocjonalna

Wiek: 39
Dołączyła: 03 Kwi 2006
Posty: 46
Wysłany: Czw Lut 22, 2007 1:47 pm   

Niestety nie dostalismy razem z Tomkiem ani jednego tekstu. Jezeli sa chetni ludzie i tekst, ktory mozemy wyemitowac to do dziela ;) ja sie przylacze
_________________
Emocjonalia - emocjonalne podejscie do muzyki
 
 
     
emila 


Wiek: 42
Dołączyła: 21 Maj 2005
Posty: 573
Skąd: Lębork
Wysłany: Czw Lut 22, 2007 3:24 pm   

Krzycki, to może się tym zajmiesz? :wink: zapraszam do twórczej inicjatywy :mrgreen:
_________________
Nie pocieraj lampy,jesli nie chcesz,zeby wyszedl dżin
 
 
     
Krzycki 
Prezenter/Poeta


Wiek: 39
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 329
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw Lut 22, 2007 7:16 pm   

Nie ma sprawy. Jutro wyjeżdżam, ale zaczne powoli tłumaczyć skrypt. Jak ktoś ma ochotę grać, to proszę o kontakt. 3 głosy kobiece i 2 głosy męskie oraz 5 głosów do chóru. Myślę, że próby można by zacząć na początku marca. Przydałby się również ktoś lub grupa osób, która zrobiłaby dźwięki do tego słuchowiska (odgłosy, muzyka).

Pozdrawiam
Krzycki
_________________
www.krzysztofborzycki.art.pl
 
 
     
emila 


Wiek: 42
Dołączyła: 21 Maj 2005
Posty: 573
Skąd: Lębork
Wysłany: Pią Lut 23, 2007 6:13 pm   

Widzisz, problemem w Sarze jest to, że malo osób robi coś na ochotnika.tak więc raczej nie zgłaszają się licznie na wezwanie.Dlatego lepiej będzie jak przedstawisz tę opcję na kolejnym zebraniu i pogadasz z ludżmi indywidualnie. mamy w sarze wiele ukrytych talentów, ale trzeba je zmotywować :razz: Liczę, że sie Tobie uda zebrać ekipę:)
_________________
Nie pocieraj lampy,jesli nie chcesz,zeby wyszedl dżin
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

© www.RadioSAR.pl 2002 - 2006
Mail to radio: sar@radiosar.pl or webmaster: KorKi
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 24