RadioSAR - Studencka Agencja Radiowa Strona Główna RadioSAR - Studencka Agencja Radiowa
www.RadioSAR.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
LITERATKA
Autor Wiadomość
HaniaLITERATKA 


Wiek: 33
Dołączyła: 24 Lut 2007
Posty: 49
  Wysłany: Sro Lut 27, 2008 8:38 pm   LITERATKA

Witam! (każdego kto zamierza to przeczytać) :mrgreen:

Na początek parę oczywistości, które powatrzam co tydzień do znudzenia.
Nazywam się Hania Zdanowska. Prowadzę program Literatka. Możecie słuchać mojej audycji w każdy poniedziałek od 19:15 do 20:20. :razz:

A teraz informacje praktyczne.
W tym miejscu znajdziecie wszlekie informacje dotyczące mojej audycji:
- tematy przyszłych audycji,
- informacje o gościach,
- a także krótkie notki o książkach, którym zajmuję się w moim programie.
Zaglądajcie ty zawsze w ciągu tygodnia, a na pewno znajdziecie informację dotyczącą każdej kolejnej audycji.

Mam nadzieję, że moje wpisy będą Wam służyć.

Pozdrawiam. :lol:
 
 
     
HaniaLITERATKA 


Wiek: 33
Dołączyła: 24 Lut 2007
Posty: 49
Wysłany: Sro Mar 05, 2008 8:31 pm   

W zeszły poniedziałek (03 marca 2008r.) omawiałam książkę Harry Potter i Insygnia śmierci J.K. Rowling. Kto czytał mógł włączyć się do dyskusji na jej temat. Chodziło mi głównie o ocenę treści tej książki, ale nie obyło się bez wytknięcia jej mankamentów (elementy fantazy z rozdziału Dworzec King's Cross, przydługie fragmenty "w namiocie" i nieudolne pogłębianie psychologizmu postaci).

Temat jednak pozostawiam otwartym i jeśli zajdzie taka potrzeba wrócę do niego w najbliższej audcyji.

Jeśli macie coś do dodania od siebie. Piszcie śmiało.

Za tydzień zajmę się omówieniem książki Józefa Hena Boy-Żeleński błazen - wielki mąż. Jest to książka biograficzna poświęcona Tadeuszowi Boyowi-Żeleńskiemu (jak sam tytuł na to wskazuje. Przybliżę co ciekawsze wątki z jego życia.

Zachęcam do słuchania. Jak zawsze poniedziałek, godz. 19:00.

Hania Zdanowska
 
 
     
HaniaLITERATKA 


Wiek: 33
Dołączyła: 24 Lut 2007
Posty: 49
Wysłany: Wto Mar 11, 2008 7:18 pm   

Niestety w zeszłym tygodniu tylko częściowo wywiązałam się z tego co planowałam. Za co bardzo przeraszam. O książce Józefa Hena Boy-Żeleński błazen-wielki mąż będę mówić w najbliżyszm programie 17 marca.
Ciekawostką jest to, że w pogramie będzie uczestniczyć Kasia - studentka filologii polskiej - która przedstawi Wam swój punkt widzenia na tę książkę. Mam nadzieje, że będzie słuchać z zainteresowaniem.

W minionym programie mówiłam o nowościach wydawniczych. Polecałam m.in. książkę

Umberto Eco Mój 1968. Po drugiej stronie muru

Do usłyszenia niebawem.
 
 
     
HaniaLITERATKA 


Wiek: 33
Dołączyła: 24 Lut 2007
Posty: 49
Wysłany: Nie Kwi 20, 2008 10:42 pm   

W najbliższy poniedziałek, czyli 21 kwietnia 2008 roku. Zapowiadam następujące rzeczy...

Po pierwsze, tematem audycji będzie MILAN KUNDERA i jego twórczość... Kto zna, lubi, badź chce poznać... ZAPRASZAM do słuchania.

Po drugie, w programie pojawi się Kasia. Ponownie. Jeśli pamiętacie, ostatnio rozmawiałyśmy o literaturze iberoamerykańskiej i wywiazała się całkiem fajna dyskusja. Kasia twóczość Kundery zna bardzo dobrze i że tak powiem, zaczytuje się w jego książkach.

Także zapraszam serdecznie na nieznośną lekkość bytu... :)
 
 
     
HaniaLITERATKA 


Wiek: 33
Dołączyła: 24 Lut 2007
Posty: 49
Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 10:51 am   

Dziś - 28 kwietnia w Literatce:

Tematem numer jeden będzie Chuck Palahniuk. Dowiecie się co nieco o jego twóczości i życiu.

Trzeba zaznaczyć, że Palahniuk znany jest najbardziej z powowdu swoje książki Fight club (Podziemny krąg). Na jej postawie David Fincher nakręcił film (o tym samym tyle). Więc na pewno pamiętacie Edwarda Nortona i Brada Pitta (rar!).
Jak film odnosi się do książki? Na ile jest jej wierny?

To tylko część wątków, które poruszymy już w dzisiaj w Literatce. Zapraszam.

P.S. Poruszymy? W programie pojawi się Tomek, główny wyznawca kultu Palahniuka i Fight clubu. :)
 
 
     
HaniaLITERATKA 


Wiek: 33
Dołączyła: 24 Lut 2007
Posty: 49
Wysłany: Pon Maj 05, 2008 4:05 pm   

Niestety dzisiaj (5 maja 2008) odwołuję audycję. Do usłyszenia za tydzień. Postaram się przygotować coś naprawdę interesującego. Szczegóły umieszczę niebawem...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

© www.RadioSAR.pl 2002 - 2006
Mail to radio: sar@radiosar.pl or webmaster: KorKi
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 25